Edirne 3°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
MHP’den irtibat kurduk iddiası - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
MHP’den irtibat kurduk iddiası 9.8.2019 - 10:07:39
MHP Edirne İl Başkanı Süleyman Ferhatoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, İYİ Partililere yaptığı çağrının ardından Edirne merkez ve ilçelerdeki bazı İYİ Parti üyelerinin, kendisiyle irtibata geçtiğini açıkladı. Ferhatoğlu, İYİ Partililere yeni bir çağrıda bulunurken; İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in partisinin kurultayındaki konuşmasındaki, ‘Siyasetçi yetiştireceğine, haydut yetiştiren zihniyetten, ne milliyetçi olur, ne de adam olur’ sözlerine de tepki gösterdi. Ferhatoğlu; “Bu ifadeyi kesinlikle tasvip etmiyoruz ve misliyle kendisine iade ediyoruz” dedi.MHP’den irtibat kurduk iddiası

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Edirne İl Başkanı Av. Süleyman Ferhatoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, İYİ Parti’lilere yaptığı çağrı, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in partisinin kurultayındaki konuşmasındaki, ‘Siyasetçi yetiştireceğine, haydut yetiştiren zihniyetten, ne milliyetçi olur, ne de adam olur’ sözleri, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı’nın açıklamaları hakkında basın toplantısı düzenledi. Ferhatoğlu, toplantıda İYİ Parti’nin Edirne merkez ve ilçelerindeki üyelerine de çağrıda bulundu.

Ferhatoğlu, konuşmasında Kurban Bayramı’nı kutlayarak başlarken; “Pazar günü, hayırlısı ile Kurban Bayramı’nı kutlayacağız. Bayramlar; sevgi, saygı, kardeşlik, küskünlüklerin sona ermesi demektir. Tüm hemşerilerimizin, ülkemizde yaşayan tüm vatandaşlarımızın bayramı kutlu olsun. İnşallah sevgi dolu, barış ve kardeşlik içinde bayram geçsin. Küskünler barışsınlar, dargınlar görüşsünler. Bizler de büyükler olarak çocuklarımıza örnek olalım; tatile gitme yerine çocuklarımızı eşe, dosta, akrabalara götürelim. Bayramlaşsınlar ve tanışsınlar. Bu bir vesiledir. Kurban Bayramı’mız kutlu olsun” ifadelerine yer verdi.

3 Ağustos Cumartesi günü Ankara’da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi ziyaret ettiklerini hatırlatan Ferhatoğlu; “Ben ve yönetim kurulu üyelerim, Keşan İlçe Başkanım ve Keşan Belediye Meclisi Üyemiz ile birlikte Ankara’ya gittik. Ankara’da Genel Başkanımız Devlet Bahçeli ile görüştük. Tüm Edirnelilere selamı var. Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Prof. Dr. Edip Semih Yalçın ve Yaşar Yıldırım ile görüşme fırsatımız oldu. Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Bey ile görüştük. Daha sonra da Ülkü Ocakları’na gittik. Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcıları ile görüştük. Hepsinin Edirne’ye selamları var. Edirne’den geldiğimizi söylediğimizde hepsi seviniyorlar. İnşallah bizler de onların, bize karşı olan bu duygularını ileriki seçimlerde daha pozitif yönde iyileştiririz. Edirne halkından da bu anlamda oy olarak destek bekliyorum. Oy olarak düşünürsek bulunduğumuz yer, istediğimiz yerde değil. Belki hata bizde, biz kendimizi anlatamadık. Ama şu anda gündem belli, herkes gazete okuyor ve birtakım haberleri görüyor. Biz yine haklı çıktık. En son belediye seçimlerinde, il genel meclisi adayımız ve diğer adaylarımız için çok dürüst olduklarını söyledik. Maalesef bir türlü bunları anlatamadık. Ama zaman bizi haklı çıkarmaya devam ediyor. Gündemi, yapılanları görüyorsunuz” dedi.

“İYİ Partilileri, partimize davet ediyoruz”

Edirne’de siyasete yakışmayacak işler olduğunu söyleyen Ferhatoğlu; “MHP’de bunlar olmaz. Bunlara izin de vermeyiz. Edirne halkının özellikle son gelişmelerle ilgili olarak tekrar düşünmesini istiyorum. Genel Başkanımız ile görüştüğümüz gün İYİ Parti’nin kongresi de vardı. Sayın Genel Başkanımız, İYİ Parti’deki arkadaşlarımızı tekrar partimize davet etti. Bizler de partimizden İYİ Parti’ye geçen ülküdaşlarımızı, il başkanı ve yönetim olarak tekrar partimizde davet ediyoruz. Kendilerine kapılarımız açıktır. MHP, 50 yıllık bir harekettir. Bu hareketi Ahmet’e, Mehmet’e bağlayamazsınız. Türkiye Cumhuriyeti, inşallah sonsuza kadar var olacaktır, Türkiye Cumhuriyeti var oldukça da bu hareketin olması gerekmektedir. Arkadaşların böyle düşünmesini istiyorum. İnsanlar hata yapar, biz de hata yapıyoruz. Partimizin kapıları sonuna kadar açıktır” sözlerine yer verdi.

Akşener’e ‘haydut’ tepkisi

Ankara ziyareti sırasında Ülkü Ocakları Genel Merkezi’ni de ziyaret ettiğini söyleyen Ferhatoğlu; “Ankara’ya gittiğimde Ülkü Ocakları’nda bizi karşılayanlar, tertemiz çocuklardı. Tıp Fakültesinde okuyan, bölüm birincisi olan çocuklar var. Böyle çocukları maalesef İYİ Parti’nin Genel Başkanı, ‘Haydut’ diyerek aşağılamaya çalıştı. Biz bunu kesinlikle kabul etmiyoruz. ‘Haydut’ ifadesini de kendisine misliyle iade ediyoruz. Çünkü Ülkü Ocakları ilimdir, irfandır; insanlık ve hayat öğretilir. Çocuklara haydutluk öğretilmez. Kendisi ocaklardan gelmediği için bunu bilmiyor herhalde. Bu ifadeyi kesinlikle tasvip etmiyoruz ve misliyle kendisine iade ediyoruz” dedi.

“Edirne’de altyapımız yok”

Ferhatoğlu, Edirne’deki altyapı çalışmalarına da dikkat çekerken; “Edirne’de şu anda hâlâ altyapımız yok. Kocasinan Mahallesi’nde oturuyorum. Hâlâ yollarımız yapılmadı. Edirne Belediyesi’nin asli işi herhalde bunlardır. Hatalar çok var. Biz anlatmaya çalıştık ama belki de anlatamadık. Edirne’nin en çok zarar gören mahallesi, Kocasinan Mahallesi’dir. Oy oranlarına baktığınızda inanılmaz bir tezat ortaya çıkıyor. Bunu çözmeye çalışıyoruz. Neden böyle oldu? Zarar gören eşimiz, dostumuz, akrabamız var. Neden bunlar tekrar CHP’ye oy verdi? Bunu çözmemiz gerekiyor. Biz elimizden geldiğince şeffaf siyaset yapmaya çalışıyoruz” ifadelerine yer verdi.

“Pekcanlı’nın ifadelerini anlamlandırmadım”

Edirne’de yerel bir gazetede CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı’nın, kendisiyle ilgili olumsuz ifadeler kullandığını söyleyen Ferhatoğlu; “Dün hakkımızda kötü şeyler yazılmış. Biz, bu arkadaşımızla Kırkpınar’da beraberdik. Balıkesir Belediye Başkanımız da yanımızdaydı. Kendisi, Balıkesir Belediye Başkanına dedi ki; ‘Biz, il başkanları olarak çok iyi anlaşıyoruz. Birbirimize siyaseten bir şey söylesek de her zaman beraberiz’ diye kendisi söyledi. O ifadelerini ise anlamlandıramadım. Ona da üzüldüm. Bu makamlar gelip geçicidir. Makam bitecek yine yüz yüze bakacağız. Edirne zaten küçük yer. Bundan sonra inşallah böyle şeyler olmaz. Biz de belki birtakım hatalar yaptık ama bundan sonra birbirimize karşı daha saygılı olmamızı ve dürüst konuşmamızı istiyorum. Örneğin; ben kapıyı gösterdiğim zaman kovmuş olmuyor muyum? Arkadaşımız kapıyı gösteriyor, ‘Ben kovmadım’ diyor. Oradaki arkadaşlar da, ‘Bize kapıyı gösterdi’ diyorlar. Bunlar doğru şeyler değil. Ne ise onu söyleyelim. Bizim olayımız da doğru değil. Biz fotoğraf çekiliyoruz. Balıkesir Belediye Başkanına, ‘Biz hep beraberiz’ diye sen söyledin. Evet; arkadaşız, dostuz. İnşallah bu dostluk devam eder. Artık tartışmak da istemiyorum. Herkesin yolu açık olsun. MHP’nin yolu bellidir” dedi.

Gürkan’a seslendi

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a da seslenen Ferhatoğlu; “Belediye Başkanımıza da söylüyorum; biz, Edirne için elimizi taşın altına koymaya hazırız. Herhangi bir sıkıntı varsa ve bize iletirlerse, biz de Genel Merkezimize gideriz, Edirne için yaptırırız. Çünkü Genel Başkanımız söz verdi. Genel Başkanımızın da ailesinin bir kolu Gümülcine’dendir. Ailesinin bir kolundan hemşerimiz olma özelliği de var. Genel Başkanımız, Trakya’ya iyi bakıyor. İnşallah Trakya’da toparlanacağız ve İYİ Parti’de olan arkadaşlarımızı da partiye bekliyorum. Biz beraber yıllarca, omuz omuza mücadele ettik. Beraber kampanyalar yaptık. Edirne’de yüzde 25’li oyları gördük. Havsa’da bile Ülkü Ocağımız vardı. Ben, hareketi o parlak günlere tekrar döndürmek istiyorum. Bu hareket devam etmek zorundadır. Arkadaşlarımızı partimize davet ediyoruz. Kendilerini de hemen üye yapacağız. Bizim de en çok zorumuza giden, üzüldüğümüz karşı tarafta onları görmemizdir. Beraber yürürsek daha da başarılı olacağımıza, Edirne için daha iyi olacağına inanıyorum” sözlerine yer verdi.

“İrtibata geçen İYİ Partililer oldu”

Ferhatoğlu, konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bir basın mensubunun Edirne’de İYİ Parti’den MHP’ye üyelik geçişlerinin olacağına inanıp inanmadığını sorması üzerine cevap veren Ferhatoğlu; “Edirne’de İYİ Parti’den MHP’ye geçeceklerine inanıyorum. Benim gibi 1969’dan beri gelen bir hareket olarak düşünürlerse MHP’ye geçerler” dedi. Ferhatoğlu, bir basın mensubunun ise MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin çağrısının ardından İYİ Parti’nin Edirne merkez ve ilçelerindeki üyelerinden MHP’ye müracaat eden üyelerin olup olmadığını sorması üzerine cevap vererek; “Birkaç ilçeden irtibata geçen üyeler oldu. Partimizin kapıları sonuna kadar açık. Edirne’de onlara ihtiyacımız var. Çünkü Edirne’de bizden çok fazla ayrılan oldu” ifadelerine yer verdi. Ferhatoğlu’nun, basın mensuplarının sorularını yanıtlamasının ardından toplantı sona erdi.Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 463 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
112’nin en iyileri 112’nin en iyileri 5.12.2019
İlk kar kartopuyla kutlandı İlk kar kartopuyla kutlandı 5.12.2019
Sıra geceli kutlama Sıra geceli kutlama 5.12.2019
Aracıyla kanala uçan avukat aranıyor Aracıyla kanala uçan avukat aranıyor 5.12.2019
Yakalandı haberlerine itibar etmeyin Yakalandı haberlerine itibar etmeyin 5.12.2019
Muhtarlara su uyarısı Muhtarlara su uyarısı 5.12.2019
Altyapıda erken özür Altyapıda erken özür 5.12.2019
Engelli yoluna durak Engelli yoluna durak 5.12.2019
Dizilerin kadına şiddet karnesi Dizilerin kadına şiddet karnesi 4.12.2019
Kanalizasyon için ilk kazma Kanalizasyon için ilk kazma 4.12.2019
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 58
Web Siteleri 88
Facebook 109
Twitter 6
Instagram 3
Youtube 8


Ankete 272 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Bu sorunları kim çözecek
Murat Savaş

Recep Duymaz
“Vefa”nın Yazılı Örneği
Recep Duymaz

Cüneyt Özdemir
Gümrük; bir ülkenin önsözü
Cüneyt Özdemir

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2019 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.