Edirne 9°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Eroinin sahibini açıkladı - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Eroinin sahibini açıkladı 22.7.2019 - 10:01:18
Türkiye’den çıkış yapmak üzere İpsala Sınır Kapısı’na gelen bir otomobilde ele geçirilen saf eroin ile ilgili tutuklanan Arnavut sürücünün yargılanması sürüyor. Yunanistan’da yaşayan bir müzisyen olduğunu ifade eden sürücü, ilk celsedeki savunmasında uyuşturucu değil, altın getireceğini sandığını ileri sürmüş ve bunu kendisinden isteyen bir kişinin ismini vermişti. Sürücünün avukatı, bu kişinin kimlik bilgilerine ve Yunanistan’da suçu kabul ettiğine ilişkin beyanına ulaştıklarını ve suç duyurusunda bulunduklarını bildirdi.Eroinin sahibini açıkladı

Türkiye’den çıkış yapmak üzere 2018 yılı Kasım ayında İpsala Sınır Kapısı’na gelen Arnavut E. S.’nin sürücülüğünü yaptığı kendine ait otomobil, X –Ray taramasına yönlendirildi. Taramada, şüpheli yoğunluğa rastlanılması üzerine, araçta narkotik detektör köpekleriyle arama yapıldı. Yapılan detaylı aramada, aracın radyatör kısmında araçtan bağımsız olarak herhangi bir bağlantısı olmayan ekstra bir radyatör tespit edildi. Tespit edilen kısım araçtan çıkarılarak, radyatör görüntüsü verilen metal kapaklı zulada gizlenmiş 10 adet pakette daralı ağırlığı 5 kilo 200 gram gelen uyuşturucu madde ele geçirildi. Ele geçirilen maddede yapılan incelemede, maddeden net 2 kilo 295 gram saf eroin elde edilebileceği tespit edildi. Hakkında soruşturma başlatılan sürücü E. S., çıkarıldığı hakimlikçe “Uyuşturucu madde ihraç etme” suçundan tutuklandı. E. S. hakkında iddianame düzenlenerek, dava açıldı. Edirne 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık E. S. ile avukatı katıldı.

Mütalaayı yineledi

Duruşmada ilk olarak duruşma savcısı ilk celse verdiği esas hakkındaki mütalaasını yineledi.  Savcı, E. S.’nin “Uyuşturucu madde ihraç etme” suçundan 20 yıldan 30 yıla kadar hapis ve iki bin günden yirmi bin güne kadar adli para cezasından cezalandırılmasını talep etti. Ayrıca, uyuşturucu maddenin eroin olması nedeniyle de verilecek cezanın yarı oranında arttırılmasını talebinde bulundu.
İfadesine ulaşıldı

Esas hakkındaki mütalaanın ardından söz alan sanık avukatı ise ilk celse müvekkilinin savunma yaparken V. S. ve S. S. isimli iki kişiden bahsettiğini hatırlatarak, bu kişilerin Türkiye’ye mal almak için gelen E. S.’den kendileri için altın almasını istediklerini söyledi. Müvekkili E. S.’nin soruşturma aşamasında V. S. isimli Yunanistan vatandaşının ismini ise ailesine zarar verilmesinden korktuğu için vermediğini tekrarlayan sanık avukatı, sanık E. S.’nin çocuğu vasıtası ile bu kişinin Atina polisine verdiği ifadeye ulaştıklarını söyledi.
“Suç duyurusunda bulunduk”

Sanık avukatı, “V. S. alınan beyanında E. S.’nin Türkiye’ye altın almaya gittiğini sanarak, hiçbir şey bilmeyerek gittiğini ve Türk gümrüğünde yakalandığını beyan etmiştir” dedi. Sanık avukatı, ifade zaptını ve Türkçe tercümesini de mahkemeye sunarak, “Bu kişinin kimlik belgeleri de belgede bulunmaktadır. Biz V. S. hakkında İpsala Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduk. Suç duyurusunun akıbetinin beklenmesini talep ediyoruz. Bizce müvekkilin durumunun değişecektir. Beraat etme ya da hakkında etkin pişmanlık hükümlerinin uygulanması ihtimali var. Bu aşamada soruşturmanın genişletilmesini ve müvekkilin tahliyesini talep ediyoruz” şeklinde konuştu.
Sanık E. S. de avukatının beyanlarına katıldığını ifade ederek, tahliye talebinde bulundu.
Tahliye yok

Mahkeme heyeti, verdiği aranın ardından açıkladığı kararında; İpsala Cumhuriyet Başsavcılığına müzekkere yazılarak sanık avukatının V. S. hakkında bulunduğu suç duyurusunun akıbetinin sorulmasına karar vererek, yargılamayı ileri bir tarihe erteledi. Heyet ayrıca, E. S.’nin tutukluluk halinin devamına karar verdi.Kaynak: İlkyaz SAVAŞ 573 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Bu habere toplam 5 puan verildi.

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Güneren’den esnafa 3 öneri Güneren’den esnafa 3 öneri 11.12.2019
Kes, TEB Merkez Heyeti’nde Kes, TEB Merkez Heyeti’nde 11.12.2019
ETUS’tan QR kodlu uygulama ETUS’tan QR kodlu uygulama 11.12.2019
Fikirleri yarıştıran proje Fikirleri yarıştıran proje 11.12.2019
SpaMass Center fark yaratacak SpaMass Center fark yaratacak 11.12.2019
Sınırda PKK’lı operasyonu Sınırda PKK’lı operasyonu 11.12.2019
Cezaevlerinde ilaç sıkıntısı Cezaevlerinde ilaç sıkıntısı 11.12.2019
Fuhuşta şifre KUTU’ymuş Fuhuşta şifre KUTU’ymuş 11.12.2019
Engelliler Meclisi’ne eğitim Engelliler Meclisi’ne eğitim 11.12.2019
Gala turizme açılıyor Gala turizme açılıyor 10.12.2019
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 58
Web Siteleri 88
Facebook 109
Twitter 6
Instagram 3
Youtube 8


Ankete 272 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Sükut
Murat Savaş

Recep Duymaz
Hatıra Kitabından Hatıralar
Recep Duymaz

Cüneyt Özdemir
Gümrük; bir ülkenin önsözü
Cüneyt Özdemir

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2019 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.