Edirne 9°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Kırsalın pazarına sıkı denetim - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Kırsalın pazarına sıkı denetim 22.7.2019 - 09:50:47
TOBB Edirne Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elmas Aslan, her hafta Pazar günü Cumartesi Pazarı’nda kurulan Kırsalın Doğal Pazarı’nda fiyat düzenlemesi gerçekleştirildiğini açıkladı. Aslan, pazarın 3 ayrı girişine fiyat listesinin afişlerle asıldığını söylerken; “Bir tezgâhta ürün 5 TL, diğer tezgâhta 7 TL olamaz. Hepimiz fiyat birliğine uyuyoruz. Edirne halkı gönül rahatlığıyla yesin. Fiyatlarımız bellidir. Bizim göremediklerimizi de lütfen bizlere ulaştırsınlar. Çok sıkı denetim var” dedi.Kırsalın pazarına sıkı denetim

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Edirne Kadın Girişimciler Kurulu, her hafta Pazar günü Cumartesi Pazarı’nda kurulan Kırsalın Doğal Pazarı’nda fiyat düzenlemesi gerçekleştirdi. Başta Edirneliler olmak üzere yurtiçi ve yurtdışından birçok misafiri de doğal ürünleriyle ağırlayan pazarın 3 ayrı girişine fiyat listesinin bulunduğu afişler asıldı.

Düzenleme ile ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulunan TOBB Edirne Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elmas Aslan, Kırsalın Doğal Pazarı’nın fiyat listesi ile ilgili yeni bir düzenleme gerçekleştirdiklerini belirtirken; “Düzenleme uygulamamız her zaman vardı. Sık sık düzenleme yapıyoruz. Fiyat listesine çok dikkat ediyoruz. Edirne’nin esnafı, Kırsalın Doğal Pazarı varsa tüm alıcılar sayesindedir ve onlara teşekkür ediyorum. Alıcı varsa bu pazar yaşar. Bir tezgâhta ürün 5 TL, diğer tezgâhta 7 TL olamaz. Hepimiz fiyat birliğine uyuyoruz. Ufak tefek yanlışlar olsa da bu yanlışları düzeltmeye çalışıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Aslan, Kırsalın Doğal Pazarı’nın 3 ayrı girişine fiyat listesinin afişlerle asıldığını söylerken; “Alıcılar da görsellerimize alıştı. Pazara ilk girdiklerine fiyat listesine bakıyorlar ve doğru olanı yapıyorlar. Yaz sezonunun ortasındayız ve tezgâhlarımızda reçel, gözleme, tereyağından ziyade sebze, domates, biberimiz var. Bugün Trakya kadınının ürettiğini Trakya halkı yiyebiliyor. Edirne Kadın Girişimciler Kurulu olarak köylere gittik. Kadınlarımızı görme imkânımız oldu ve onları denetliyoruz. Edirne halkı gönül rahatlığıyla yesin. Fiyatlarımız bellidir. Bizim göremediklerimizi de lütfen bizlere ulaştırsınlar. Çok sıkı denetim var. Bazı arkadaşlarımız denetlemediğimizi söylüyor ama burada çok büyük emeğimiz var. Her sabah saat 08.00’den akşam 16.00’ya kadar buradayız. Bunu her zaman görebilirsiniz. Elbette hepimizin iş yerleri var. Sonuçta biz ticareti temsil ediyoruz. Kendi işlerimizi bırakıp bütün gün gönüllü olarak buradayız. Edirne halkımıza sevgimizi göstermeye çabalıyoruz. Elimizden geldiğince tezgâhlarımızı düzeltmeye çalışıyoruz. İleriki günlerde de yeni düzenlemelerimiz olacak” dedi.

Yeni düzenlemeye göre fiyatlar

Kırsalın Doğal Pazarı’nın fiyat listesine göre; kahvaltılık 15 TL, domates salçası 20 TL, biber salçası 25 TL, köy tavuğu 25 TL, yaprak sarma 30 TL, süt 4 TL, tereyağı 50 TL, peynir 30 TL, yoğurt 7 TL, yumurta 90 kuruş, fıstık 15 TL, ceviz 25 TL, badem 20 TL, sirke 6 TL, ekmek 5,50 TL, tarhana 25 TL, kuskus 25 TL, erişte 20 TL, gözleme 3,50 TL, katmer 3,50 TL, lokma 1 TL, çiğ börek 3 TL, mantı 25 TL, baklava 30 TL, akıtma 1 TL, yufka 12 TL, bal 30 TL, pekmez 20 TL, reçel 20 TL, kuşburnu 25 TL, güvem 17,50 TL ve turşu 6 TL’den satışa sunuldu.Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 426 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Güneren’den esnafa 3 öneri Güneren’den esnafa 3 öneri 11.12.2019
Kes, TEB Merkez Heyeti’nde Kes, TEB Merkez Heyeti’nde 11.12.2019
ETUS’tan QR kodlu uygulama ETUS’tan QR kodlu uygulama 11.12.2019
Fikirleri yarıştıran proje Fikirleri yarıştıran proje 11.12.2019
SpaMass Center fark yaratacak SpaMass Center fark yaratacak 11.12.2019
Sınırda PKK’lı operasyonu Sınırda PKK’lı operasyonu 11.12.2019
Cezaevlerinde ilaç sıkıntısı Cezaevlerinde ilaç sıkıntısı 11.12.2019
Fuhuşta şifre KUTU’ymuş Fuhuşta şifre KUTU’ymuş 11.12.2019
Engelliler Meclisi’ne eğitim Engelliler Meclisi’ne eğitim 11.12.2019
Gala turizme açılıyor Gala turizme açılıyor 10.12.2019
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 58
Web Siteleri 88
Facebook 109
Twitter 6
Instagram 3
Youtube 8


Ankete 272 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Sükut
Murat Savaş

Recep Duymaz
Hatıra Kitabından Hatıralar
Recep Duymaz

Cüneyt Özdemir
Gümrük; bir ülkenin önsözü
Cüneyt Özdemir

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2019 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.