Edirne 21°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Kırsalın pazarına sıkı denetim - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Kırsalın pazarına sıkı denetim 22.7.2019 - 09:50:47
TOBB Edirne Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elmas Aslan, her hafta Pazar günü Cumartesi Pazarı’nda kurulan Kırsalın Doğal Pazarı’nda fiyat düzenlemesi gerçekleştirildiğini açıkladı. Aslan, pazarın 3 ayrı girişine fiyat listesinin afişlerle asıldığını söylerken; “Bir tezgâhta ürün 5 TL, diğer tezgâhta 7 TL olamaz. Hepimiz fiyat birliğine uyuyoruz. Edirne halkı gönül rahatlığıyla yesin. Fiyatlarımız bellidir. Bizim göremediklerimizi de lütfen bizlere ulaştırsınlar. Çok sıkı denetim var” dedi.Kırsalın pazarına sıkı denetim

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Edirne Kadın Girişimciler Kurulu, her hafta Pazar günü Cumartesi Pazarı’nda kurulan Kırsalın Doğal Pazarı’nda fiyat düzenlemesi gerçekleştirdi. Başta Edirneliler olmak üzere yurtiçi ve yurtdışından birçok misafiri de doğal ürünleriyle ağırlayan pazarın 3 ayrı girişine fiyat listesinin bulunduğu afişler asıldı.

Düzenleme ile ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulunan TOBB Edirne Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elmas Aslan, Kırsalın Doğal Pazarı’nın fiyat listesi ile ilgili yeni bir düzenleme gerçekleştirdiklerini belirtirken; “Düzenleme uygulamamız her zaman vardı. Sık sık düzenleme yapıyoruz. Fiyat listesine çok dikkat ediyoruz. Edirne’nin esnafı, Kırsalın Doğal Pazarı varsa tüm alıcılar sayesindedir ve onlara teşekkür ediyorum. Alıcı varsa bu pazar yaşar. Bir tezgâhta ürün 5 TL, diğer tezgâhta 7 TL olamaz. Hepimiz fiyat birliğine uyuyoruz. Ufak tefek yanlışlar olsa da bu yanlışları düzeltmeye çalışıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Aslan, Kırsalın Doğal Pazarı’nın 3 ayrı girişine fiyat listesinin afişlerle asıldığını söylerken; “Alıcılar da görsellerimize alıştı. Pazara ilk girdiklerine fiyat listesine bakıyorlar ve doğru olanı yapıyorlar. Yaz sezonunun ortasındayız ve tezgâhlarımızda reçel, gözleme, tereyağından ziyade sebze, domates, biberimiz var. Bugün Trakya kadınının ürettiğini Trakya halkı yiyebiliyor. Edirne Kadın Girişimciler Kurulu olarak köylere gittik. Kadınlarımızı görme imkânımız oldu ve onları denetliyoruz. Edirne halkı gönül rahatlığıyla yesin. Fiyatlarımız bellidir. Bizim göremediklerimizi de lütfen bizlere ulaştırsınlar. Çok sıkı denetim var. Bazı arkadaşlarımız denetlemediğimizi söylüyor ama burada çok büyük emeğimiz var. Her sabah saat 08.00’den akşam 16.00’ya kadar buradayız. Bunu her zaman görebilirsiniz. Elbette hepimizin iş yerleri var. Sonuçta biz ticareti temsil ediyoruz. Kendi işlerimizi bırakıp bütün gün gönüllü olarak buradayız. Edirne halkımıza sevgimizi göstermeye çabalıyoruz. Elimizden geldiğince tezgâhlarımızı düzeltmeye çalışıyoruz. İleriki günlerde de yeni düzenlemelerimiz olacak” dedi.

Yeni düzenlemeye göre fiyatlar

Kırsalın Doğal Pazarı’nın fiyat listesine göre; kahvaltılık 15 TL, domates salçası 20 TL, biber salçası 25 TL, köy tavuğu 25 TL, yaprak sarma 30 TL, süt 4 TL, tereyağı 50 TL, peynir 30 TL, yoğurt 7 TL, yumurta 90 kuruş, fıstık 15 TL, ceviz 25 TL, badem 20 TL, sirke 6 TL, ekmek 5,50 TL, tarhana 25 TL, kuskus 25 TL, erişte 20 TL, gözleme 3,50 TL, katmer 3,50 TL, lokma 1 TL, çiğ börek 3 TL, mantı 25 TL, baklava 30 TL, akıtma 1 TL, yufka 12 TL, bal 30 TL, pekmez 20 TL, reçel 20 TL, kuşburnu 25 TL, güvem 17,50 TL ve turşu 6 TL’den satışa sunuldu.Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 311 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Teklif edilen sefalet zammı Teklif edilen sefalet zammı 20.8.2019
Edirne Barosu, Beştepe’ye gitmiyor Edirne Barosu, Beştepe’ye gitmiyor 20.8.2019
Kontenjanlar dolacak Kontenjanlar dolacak 20.8.2019
Ailesiyle aynı üniversitede Ailesiyle aynı üniversitede 20.8.2019
Telefon yerine şişe çıktı Telefon yerine şişe çıktı 20.8.2019
İstismar sanığı yeniden tutuklandı İstismar sanığı yeniden tutuklandı 20.8.2019
Yaş 70, iş bitmemiş Yaş 70, iş bitmemiş 20.8.2019
Süreci avukatı anlattı Süreci avukatı anlattı 19.8.2019
Enez’de denizanası paniği Enez’de denizanası paniği 19.8.2019
Kadından kahvehaneci de oldu Kadından kahvehaneci de oldu 19.8.2019
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 55
Web Siteleri 80
Facebook 100
Twitter 6
Instagram 2
Youtube 7


Ankete 250 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Dilimde tüy bitti
Murat Savaş

Recep Duymaz
Büyüyen Beklentiler
Recep Duymaz

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan

ÇiğdemSubaşı
Coğrafi işaret can simidi olacak
ÇiğdemSubaşı

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2019 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.