Edirne 24°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Sedefçi seçimi değerlendirdi - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Sedefçi seçimi değerlendirdi 13.4.2019 - 11:44:21
31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde BTP’den Belediye Başkanı Adayı olan Hamdi Sedefçi, seçim sonrası değerlendirmede bulundu. Sedefçi açıklamasında seçimin son haftasında yaşanan gelişmelerin seçimin kaderini çok farklı yöne ittiğini iddia etti.Sedefçi seçimi değerlendirdi

                Eski Edirne Belediye Başkanlarından ve 31 Mart’ta yapılan seçimlerde Bağımsız Türkiye Partisi’nden (BTP) belediye başkanı adayı olan Hamdi Sedefçi, seçimlerin ardından 12 gün sonra değerlendirmelerde bulundu.

                Seçimin son haftasında yaşanan gelişmelerin seçimin kaderini çok farklı yöne ittiğini iddia eden Sedefçi, “Gerek ekonomik sıkıntılar gerekse sosyal-politik istikrarsızlık sebebi ile şehrimizde monoton seyrine devam eden seçimler bizim yarışa dâhil olmamız ile birlikte hız, umut ve ciddiyet kazanıp tam bir seçim havasına dönüşüm sağladı. Fakat bildiğiniz üzere seçimin son haftasında yaşanan bazı yersiz ve hala belirsizliğini koruyan gelişmeler seçimin kaderini çok farklı bir yöne itti.

Bugün geçen yerel seçim tablosuna baktığımızda Millet İttifakı’nın oyunun %44.87, Cumhur İttifakı’nın oyunun ise %40,81 olduğunu görmekteyiz. Buna göre 2018 genel seçimlerde merkez oy oranı %17 olan İYİ Parti’nin geçen yerel seçimlerde oyu %36,9 olan Recep Gürkan’a yaptığı katkının %6,87, DSP’nin ise son anda Recep Gürkan’a verdiği destek ile katkısının %1 civarı olduğunu görmekteyiz. Diğer bir taraftan Cumhur İttifakı’nı incelediğimizde AK Parti’nin 2014 yerel seçimlerinde aldığı %29,9 oranına MHP’nin %4,89 katkısının yanı sıra 2018 yerel seçimlerinde İYİ Parti’ye kayan sosyal demokrat/milliyetçi/yenilikçi kesim olarak nitelendirdiğimiz oyların %5 civarının da MHP ye %1’in ise Saadet Partisi’ne kaydığını analiz etmemiz mümkün. Hamdi Sedefçi ve Halk İttifakı’nın oy oranına bakıldığında oy oranımızın %7,77 olduğunu göreceğiz. Bu oy oranı ile 2014 yerel seçimleri oy oranına baktığınızda (DSP oyları çıkarıldığında) çok rahat bir biçimde fark edebileceksiniz ki Hamdi Sedefçi olarak hangi seçime girilirse girilsin %7 ve üzeri sabitleşmiş bir kemik oyumuz bulunmakta. Buda bizi istatistiklere dayanarak resmi anlamda gerek MHP, gerek İYİ Parti, gerek DSP ve gerekse Saadet Partisi’nden daha yüksek bir oy potansiyelinin sahibi kılmakta. Seçimde yaşanan oy oranı gerçeğini, kendi oy kaybını, halkın açık sitemini gölgelemek amaçlı bizim aldığımız oy oranını ile dalga geçen bazı rakiplerimiz tabii ki olmuştur. Fakat bu kişilerin bir seçime parti tabanı, kadro, medya, reklam ve devasa bütçe gibi imkânlardan yoksun olarak girdiklerinde oy oranlarının %1 dahi bulmayacağından sizlerde benim kadar eminsiniz” dedi.

Teşekkür etti

                Seçim sonrası kendisine oy veren vermeyen tüm Edirne Halkına teşekkür ettiğini ifade eden  Sedefçi, “Garibanların babası, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyetin daimi temsilcisi olarak çıktığımız ve bundan sonra çıkacağımız her yolculukta ilk hedefimiz her zaman ilk önce şehrimizde yaşayan garibanlarımızın sorunlarını çözmek, hizmetin en önce en çok ihtiyaç duyulana gitmesini sağlamak, şehrimizi kötü ve art niyet timsali şahıslardan korumak, şehre hak ettiği hizmetin gelmesini sağlamak ve halkımızın menfaatlerini kollamak olacağını bilmenizi isterim. Dün olduğu gibi bugünden sonra da şehrimizin gelişmesi, ilerlemesi ve hak ettiği seviyeye ulaşması için canı gönülden çalışacağımızı, hak edenlerin hak ettiği yerlere gelebilmesi için yol gösterici ve destekçi olacağımızı, Edirne’miz için elimizi taşın altına koymaya ve liderlik göstermeye devam edeceğimizi bilmenizi isterim. Siz güzel Edirne Halkı’na şahsıma ve her biri birbirinden değerli ekibime göstermiş olduğunuz ilgi, alaka ve destekten ötürü sonsuz teşekkürü bir borç bilirim. Edirne’m, sizi çok seviyorum ve bu bedende nefes tükenmediği sürece sevmeye ve hizmetkârınız olmaya devam edeceğim” diye konuştu. 

 Kaynak: Haber Merkezi 513 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Eğitime can güvenliği uyarısı Eğitime can güvenliği uyarısı 18.9.2019
Tıpta beyaz önlük heyecanı Tıpta beyaz önlük heyecanı 18.9.2019
Ayçiçeğinde ‘Dolar’ zararı Ayçiçeğinde ‘Dolar’ zararı 18.9.2019
Emekli astsubaylar göreve hazır Emekli astsubaylar göreve hazır 18.9.2019
Hozan Cane’ye hakaret cezası Hozan Cane’ye hakaret cezası 18.9.2019
Dünya temizliğine Edirne’den katkı Dünya temizliğine Edirne’den katkı 18.9.2019
Çeltik fiyatlarına ‘dip’ tepkisi Çeltik fiyatlarına ‘dip’ tepkisi 18.9.2019
Tek gişeli postane Tek gişeli postane 17.9.2019
Hem festivale, hem rapçilere çağrı Hem festivale, hem rapçilere çağrı 17.9.2019
Usulsüz avcılığa geçit yok Usulsüz avcılığa geçit yok 17.9.2019
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 55
Web Siteleri 83
Facebook 103
Twitter 6
Instagram 3
Youtube 7


Ankete 257 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
O çizgilere dikkat!
Murat Savaş

Recep Duymaz
Büyüyen Beklentiler
Recep Duymaz

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan

ÇiğdemSubaşı
Coğrafi işaret can simidi olacak
ÇiğdemSubaşı

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2019 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.