Edirne 14°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Ciğer ustası Vali - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Ciğer ustası Vali 13.4.2019 - 11:31:33
Edirne’de ‘Lezzetin Doğru Adresi’ mottosuyla 1983 yılından beri hizmet veren Ciğerci Niyazi Usta işletmesinin Olin kavşağındaki yeni şubesinin açılışını gerçekleştiren Edirne Valisi Ekrem Canalp, açılış töreninin ardından mutfak bölümündeki ciğer ustalarını ziyaret etti. Canalp, ziyareti sırasında eldiven takarak tarihi ciğerin pişirildiği tencerenin başına geçti. Tarihi ciğeri pişirerek servise hazır hale getiren Canalp, ciğerin hazırlanma süreciyle ilgili de ustalardan bilgi aldı.Ciğer ustası Vali

Edirne’de ‘Lezzetin Doğru Adresi’ mottosuyla 1983 yılından beri hizmet veren Ciğerci Niyazi Usta işletmesi, Olin kavşağındaki yeni şubesinin açılışını gerçekleştirdi. İşletmenin açılış törenine Edirne Valisi Ekrem Canalp, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Lalapaşa Belediye Başkanı İsmail Arslan, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Meclis Başkanı Mustafa Emre Alp, ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Edirne Ticaret Borsası (ETB) Meclis Başkanı Fedai Canım, ETB Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk, Edirne Sanayicileri ve İşadamları Derneği (EDSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Açıkgöz, Edirne'yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Kontrol Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Bahri Dinar, esnaflar ve vatandaşlar katıldılar.

İşletme sahibi Niyazi Yavuz tarafından Kırkpınar davul zurna ekibi tarafından karşılanan katılımcılar, açık ve kapalı alanıyla yaklaşık 400 kişiye hizmet verebilme kapasitesi bulunan işletmeyi ziyaret ettiler. Kırkpınar davul zurna ekibinin karşılaması sırasında Edirne Valisi Ekrem Canalp ise davulculara para asmayı ihmal etmedi. Karşılama töreninin ardından tören protokolü, kırmızı kurdeleyi keserek işletmenin açılışını gerçekleştirdi. Açılışta konuşma yapan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Ciğerci Niyazi Usta yeni işletmesinin hayırlı olmasını dileyerek; “Edirne, her geçen gün yeni açılan iş yerleriyle, özellikle yeme içme sektöründe, tıpkı başkentlik dönemindeki gibi muhteşem bir atmosfere kavuşuyor. Edirne’deki tüm kurumlarla beraber yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde, 2018 yılı sonunda Edirne’ye 5 buçuk milyon turist geldi. Hedefimiz, bunu önümüzdeki 5 yıl içerisinde 10 milyona çıkarmaktır. Edirne ortak paydası altında kişisel, partisel, siyasi düşüncelerimize bakmadan, Edirne’yi gelecek yıllara ve yüzyıla, 2023 hedeflerine, daha doğru ve sağlıklı bir şekilde ulaştırma çabalarımız devam etmektedir. Çünkü Edirne, dünyanın en muhteşem, en kadim şehirlerinden bir tanesidir. Bu şehre hepimiz ne yapsak azdır. Gecemizi gündüzümüze katarak işadamlarımızla, Sayın Valimizle, belediyemizle, bakanlıklarımızla, iktidarıyla, muhalefetiyle hep beraber Edirne için çalışmaya devam edeceğiz. Ustamıza, ailesine, hayırlı olsun” ifadelerine yer verdi. Gürkan’ın konuşmasının ardından törende Edirne İl Müftülüğü Duahanı Nuri Böcekbakan eşliğinde dualar okunarak, açılış kurdelesinin kesimi gerçekleştirildi. Açılışın ardından protokol, işletmeyi gezerek müşteriler ve işletme personeli ile selamlaştı. Edirne Valisi Ekrem Canalp ve Belediye Başkanı Recep Gürkan, işletmenin mutfağına girerek, ciğer ustalarının çalışmalarını incelediler. Canalp, mutfak ziyareti sırasında Edirne’nin tarihi lezzeti ciğeri de eldiven takarak pişirdi. Ziyaretlerin ardından açılış törenine katılanlara ciğer ve köfte ikram edildi. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 329 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
AB’ye Edirne’den 2021 adımı AB’ye Edirne’den 2021 adımı 13.11.2019
Saadet Öğretmen tepkisi Saadet Öğretmen tepkisi 13.11.2019
2020 bütçesine mektuplu tepki 2020 bütçesine mektuplu tepki 13.11.2019
Tampon bölgede 2’nci gün Tampon bölgede 2’nci gün 13.11.2019
Edirne’ye bir festival daha Edirne’ye bir festival daha 12.11.2019
İlk tepki Şallı’dan İlk tepki Şallı’dan 12.11.2019
Üretici yağış bekliyor Üretici yağış bekliyor 12.11.2019
Türk-Bulgar fidan dostluğu Türk-Bulgar fidan dostluğu 12.11.2019
Kredi borcu intihara sürükledi Kredi borcu intihara sürükledi 12.11.2019
ETUS’ta zimmet iddiası ETUS’ta zimmet iddiası 12.11.2019
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 58
Web Siteleri 86
Facebook 104
Twitter 6
Instagram 3
Youtube 8


Ankete 265 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
O malum kişi
Murat Savaş

Recep Duymaz
Dışlanan Oyunlar: 1) Reis Bey
Recep Duymaz

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan

ÇiğdemSubaşı
Coğrafi işaret can simidi olacak
ÇiğdemSubaşı

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2019 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.