Edirne 14°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Arabacı’ya Yorulmaz jesti - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Arabacı’ya Yorulmaz jesti 11.1.2019 - 12:11:15
Edirne Ziraat Odası’nın 3 Şubat 2019 Pazar günü gerçekleştireceği olağan genel kurulu öncesi Yönetim Kurulu Başkanlığı adaylığını açıklayan Edirne Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Arabacı’ya ilk jest, Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Yorulmaz geldi. Yorulmaz, Arabacı’nın adaylık açıklamasının ardından toplantıya katılarak delegeleri selamlayarak, Arabaca’yı adaylığı nedeniyle tebrik etti. Yorulmaz, konuşmasında birlik mesajı verirken, delegelerden yoğun alkış aldı.Arabacı’ya Yorulmaz jesti

Edirne Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Arabacı, 3 Şubat 2019 Pazar günü gerçekleşecek Edirne Ziraat Odası Olağan Genel Kurulu’nda Yönetim Kurulu Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı. Arabacı’nın, Acar Tesisleri Nova Restoran’da düzenlediği yemekli adaylık açıklamasına Edirne Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Yorulmaz, Edirne Ziraat Odası Meclis Başkanı Erdal Akgün  ile oda delegeleri katıldılar.

                Arabacı, adaylık açıklamasına özgeçmişi ile başlayarak; “43 yaşındayım, merkeze bağlı Muratçalı Köyü’nde çiftçilik yapmaktayım. 8 yıldır Edirne Ziraat Odası Başkan Yardımcısıyım. Her 4 yılda bir gerçekleşmesi gereken olağan genel kurul gereği; 3 Şubat 2019 Pazar günü yapılacak olan seçimli genel kurulda her birimiz gibi bende ziraat odası delegesiyim ve yapılacak olan seçimde Ziraat Odası Başkan adayıyım. Hepinizin başkan adayı olmak için canla başla çalışıyorum” ifadelerine yer verdi.

                Edirne Ziraat Odası’nın merkeze bağlı 37 köy, 24 mahalle ve 14 Süloğlu delegesi olmak üzere toplam 75 delege ile genel kurula gideceğini hatırlatan Arabacı; “Ziraat Odası Başkan Yardımcısı olarak görevde bulunduğum 8 yılda edindiğim tecrübe gereği bu işin bir ekip işi, bir takım çalışması olduğunu düşünüyor ve oluşacak olan listenin içinde veya yedeğinde olmanın önemli olmadığı, üyelerimize hizmet edecek doğrunun kazanacağı listenin içinde, yanında yer almanın gurur verici olduğu kanısındayım. Birçoğumuz uzun yıllar ziraat odasını yönetmiş, büyük ve kalıcı hizmetler vermiş, örnek alınan ve danışılan bir ziraat odası yaratmış Cengiz Yorulmaz’ın ekibinin içinden çıkmış, O'nun yanında staj görmüş delegeleriz. Edirne Ziraat Odası üreticisine sunmuş olduğu hizmetlerle, yöneticisiyle, çalışanıyla Türkiye'deki ziraat odaları sıralamasında ilk 3içerisindedir. Çabamız odur ki bu hizmet yarışında sektörün ihtiyaç durumuna göre daima üreticinin yanında olacağız; sahada, tarlada, bahçedeolacağız. Bugüne kadar bu şekilde hizmet verdik, bundan böyle daha da gelişerek ve çoğalarak hizmete devam edeceğiz” dedi.

Süloğlu’na Ziraat Odası sözü

                Arabacı, Türkiye Ziraat Odaları Birliği ile Süloğlu Ziraat Odası’nın kurulması amacıyla çalışmalar gerçekleştirdiklerini açıklayarak; “Seçimden sonra inşallah Süloğlu Ziraat Odası tabelasını asmak bu delegelere kısmet olacak. Sosyal medyada ve basında çıkan bazı haberler var. Bunlar çirkin işler. Kişi öncelikle kurumsal yükümlülüğünü yerine getirecek, üyelik-yıllık aidatını yıl içerisinde ödeyecek, yapmış olduğu ilaç-tohum alışveriş bedellerini oda meclisinin belirlediği vadelerde ödeyecek ki kurumlar ayakta dursun, hizmet etsin, fiyat oluşumunda piyasayı regüleetsin. Bunun böyle olması gerektiğini, alınan kararların altına imza atanlar çok iyi bilmelidir. Eğer bu konuda kafaları karışık ise birtakım vaatlerle bu makamlara aday olmasınlar. Biz çok iyi bir ekibiz, kazansak da kaybetsek de birlikteyiz. Bu işe ‘bismillah’ dedik. İnşallah alnımızın akıyla çıkıp bu işi başaracak, ziraat odası ve diğer kurumlara uzun yıllar hizmet verecek lider kadroyu oluşturacağız. Allah hepimizin yolunu açık etsin. Teşekkür ederim” sözlerine yer verdi.

Yorulmaz’dan jest

                Arabacı’nın konuşmasının ardından toplantıya katılan Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Yorulmaz, tüm katılımcıları selamlayarak, Arabacı’yı adaylığı nedeniyle tebrik etti. Yorulmaz, toplantıda güzel bir birlik olduğunu belirterek, olağan genel kurulun hayırlı geçmesini diledi. Yorulmaz’ın konuşması katılımcılar tarafından yoğun alkış aldı. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 1681 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
AB’ye Edirne’den 2021 adımı AB’ye Edirne’den 2021 adımı 13.11.2019
Saadet Öğretmen tepkisi Saadet Öğretmen tepkisi 13.11.2019
2020 bütçesine mektuplu tepki 2020 bütçesine mektuplu tepki 13.11.2019
Tampon bölgede 2’nci gün Tampon bölgede 2’nci gün 13.11.2019
Edirne’ye bir festival daha Edirne’ye bir festival daha 12.11.2019
İlk tepki Şallı’dan İlk tepki Şallı’dan 12.11.2019
Üretici yağış bekliyor Üretici yağış bekliyor 12.11.2019
Türk-Bulgar fidan dostluğu Türk-Bulgar fidan dostluğu 12.11.2019
Kredi borcu intihara sürükledi Kredi borcu intihara sürükledi 12.11.2019
ETUS’ta zimmet iddiası ETUS’ta zimmet iddiası 12.11.2019
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 58
Web Siteleri 86
Facebook 104
Twitter 6
Instagram 3
Youtube 8


Ankete 265 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
O malum kişi
Murat Savaş

Recep Duymaz
Dışlanan Oyunlar: 1) Reis Bey
Recep Duymaz

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan

ÇiğdemSubaşı
Coğrafi işaret can simidi olacak
ÇiğdemSubaşı

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2019 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.