Edirne 17°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
İriş ile besmeleli başlangıç - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
İriş ile besmeleli başlangıç 11.1.2019 - 12:06:38
Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Ali Demirkıran, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle düzenlediği toplantıda 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek yerel seçimlerde Edirne Belediye Başkan Adayının Mansur İriş olacağını açıklayarak; “Edirne Belediye Başkanımızı kamuoyuna takdim ederek beslemeyi çekiyoruz. Bu güzel şehre hizmet etmek için yola çıkan arkadaşımız Mansur İriş’tir” dedi.İriş ile besmeleli başlangıç

               Saadet Partisi Edirne İl Başkanlığı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle düzenlediği toplantıda 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek yerel seçimlerde Edirne’den Belediye Başkan Adayını açıkladı. Toplantının açılış konuşmasını Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Ali Demirkıran yaptı.

Demirkıran, basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlayarak; “Yerel seçimlere 3 aydan daha az bir zaman kaldı. Bu seçimlerde Saadet Partisi olarak en güzel adaylarla girme gayret ve heyecanı içerisindeyiz. Edirne’mizde tüm ilçe ve beldelerimizde aday belirleme çalışmalarımızı tamamlamak üzereyiz. Bugün bu toplantımızda Edirne Belediye Başkan Adayımızı kamuoyuna takdim etmek için bir araya geldik.Belediyecilik heyecan işidir. Belediyecilik; duyarlılık, çalışkanlık, fedakârlık ve cesaret gerektirir. Belediye başkanlığına talip olmak, hele Edirne gibi bir şehrin Belediye Başkanlığına aday olmak, çok önemli vasıflar gerektirir. Fatih Sultan Mehmet’in, Mimar Sinan’ın, Hasan Sezai Hazretleri’nin şehrine Belediye Başkanı olmak ne demektir? Bu şehre hizmet etmek için yola çıkanlar, aynı zamanda büyük bir manevi sorumluluk yüklenmiş olurlar. Bu göreve talip olanların, bu manevi sorumluluğu taşıyacak yapıda olması gerekir. Böyle olmasını beklemek, bu şehirde yaşayan herkesin de hakkıdır” ifadelerine yer verdi

Demirkıran, Saadet Partisi’nin içinde bulunduğu sorumluluğun farkında olduğunu belirterek; “Çok veballi bir iş yaptığımızın da bilincindeyiz. Kriterlerimiz belli ve açıktır. Kul hakkı her şeyden önemlidir. Adaletli bir sistemin kurulması temel hedefimizdir. Belediye Başkanı, adıyla şehreminidir, yani şehrin emin adamıdır. Kul hakkı yemeyen ve yedirmeyen en önemli kişidir. Bu muazzam görev, ibadet aşkıyla çalışmayı gerektirir. Yaptıkları işleri, görevleri ibadet şuuruyla yapmalı, ehil kadrolarlar ve ihlasla çalışarak şehrine hizmet etmelidir. İnsan ve çevre sorumluluğunun bilincinde olmalıdır. İdare ile halkın kaynaşmasını sağlamalıdır. Biz buna ‘devlet-millet kaynaşması’ diyoruz. Belediye Başkanının, garson devlet anlayışını, garson belediyecilik anlayışıyla birleştirip halka hizmet etmesi gerekir” dedi.

Mansur İriş’i açıkladı

                Konuşmasında engelli sorunları ve yeşil alan ihtiyacına dikkat çeken Demirkıran; “Engellilerin sorunlarının çözümü, belediye çalışmasıyla bire bir yakından ilgilidir. Eğer bir yerde engellilerin çözülemeyen sorunları varsa; orada, belediye üzerine düşen görevi yerine getiremiyor demektir. Bir şehirde çocuklar, çocukluğunu yaşayamıyorsa, mahallesinde koşup oynayacağı alanlar yoksa belediye görevini yapmıyor demektir. Yeterli yeşil alan, park yoksa en değerli varlığımız olan çocuklarımızı ve gençlerimizi hesaba katmıyor demektir. Bir şehirde aileler yeşile hasretse, ailesiyle birlikte piknik yapmak, çocuklarıyla top oynamak, bisiklet sürmek, çimende yürümek yerine alışveriş marketlerinin kasvetli havasına mahkûm olmuşsa; belediye sadece laf söylüyor, iş yapmıyor demektir. Bir şehirde çocuk, engelli, baba, anne, misafir, kısaca insan olmak belediye çalışmalarıyla kolay veya zor hale gelir. İnsanların geliri, ruh ve beden sağlığı, huzuru belediye çalışmalarıyla çok yakından ilgilidir. İyi bir belediye, hayatı kolaylaştırır, ekmeğimizi büyütür. İnsan olmanın izzetini, onurunu hissetmemizi sağlar. Çok önemli bir seçimin arifesindeyiz. Bu seçimlerin hayırla sonuçlanmasını diliyoruz. Adayımız için ince eledik, sık dokuduk. Kararımızı hayırlısıyla verdik. Edirne Belediye Başkanımızı kamuoyuna takdim ederek beslemeyi çekiyoruz. Bu güzel şehre hizmet etmek için yola çıkan arkadaşımız Mansur İriş’tir” sözlerine yer verdi.

Özgeçmişini açıkladı

                Demirkıran’ın Saadet Partisi Edirne Belediye Başkan Adayı olarak İriş’i açıklamasının ardından konuşma yapan Mansur İriş, basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı. Özgeçmişini açıklayan İriş; “1982 yılında Edirne’de doğdum. 50.yıl İlkokulu’ndan sonra, ortaokulu İstanbul Fazilet Lisesi’nde, liseyi de İlhami Ertem Lisesi’nde okudum.  Sakarya Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünü bitirdim. Kendi şirketlerimizde yönetici olarak çalıştım. Halen Tarım ve Hayvancılık İşletmemizde Genel Müdürlük yapmaktayımç Bir yandan iş dünyasında mesleki kariyerimi arttırmak için çalışırken, diğer yandan çocuklarımızın geleceği, halkımızın refahı, şehrimizin güzelliklerle donanması için neler yapabiliriz sorularına hep cevap aradım. Çünkü gayet iyi biliyoruz ki insanların hayırlısı, insanlara faydalı olandır. Bundan dolayı daha öğrencilik yıllarımda Milli Gençlik Vakfı ve Anadolu Gençlik Derneği’nde faal olarak görev yaptım. Üniversitede okurken de Öğrenci Başkanlığı görevinde bulundum.  Ayrıca Saadet Partisi İl Gençlik Kolu Başkanlığı’ndan sonra Merkez İlçe de Teşkilat Başkanı olarak görev yaptım.  Evli ve 3 çocuk babasıyım” dedi.

“Önce insan ve yaşanabilir bir Edirne”

                İriş, Edirne’nin özel ve güzel bir şehir olduğunu belirterek; “Edirne; camileriyle, köprüleriyle, kervansaraylarıyla, hâsılı tarihi dokusuyla dünyadaki müstesna şehirlerden biridir. Bu hususiyetinden dolayı Edirne her yıl yurt içinden ve yurt dışından yüz binlerce turist tarafından ziyaret ediliyor. Böyle bir şehrin belediye yönetimi, Edirne halkına hizmetin yanında gelen misafirlerin de doğal ihtiyaçlarını karşılamalıdır. Bundan dolayı şehirler sultanı Edirne’mizi milli görüş belediyeciliği ile tanıştırmak istiyoruz. Yönetim anlayışında hak ve adalet ilkelerini hâkim kılmak istiyoruz. Edirne hepimizin şehri. Şehrimizi hep birlikte yöneteceğiz. Bu güne kadar Teşkilat çalışmaları çerçevesinde halkımızın içindeydik.  İnşallah, seçildikten sonra da halkımızla beraber olacağız. Şehrimizin sömürülmesine izin vermeyeceğiz. Bilakis ihya edeceğiz. Kadim değerlerimizi esas alarak aydınlık geleceğe yürüyeceğiz.Günü kurtarma peşinde olmayacağız. Bilakis gelecek nesilleri düşüneceğiz ve evlatlarımıza daha güzel bir şehir bırakacağız. Halkımız, bu seçimlerde vereceği oyla demek istiyor ki; ‘Ey Belediye Yönetimi; Bizim adımıza Edirne’mizi yönet. Belediyeye geldiğimizde bizi güler yüzle karşıla. İhtiyaç ve imkânlar ne gerektiriyorsa israf etmeden bu hizmetleri bize sağla. Kimseye haksızlık yapma. En uygun kişilerle ve kurumlarla istişare ederek en doğru kararları al ve uygula. Partizanlık yapma, adam kayırma, işi ehline ver. Kurumlarla irtibata geçerek şehrin kalkınması ve tanıtımı için sıkı diyaloglar kur’. Önce insan ve yaşanabilir bir Edirne” ifadelerine yer verdi.

“Edirneliler projelerimizde kendini bulacak”

                İriş, projelerinin insan hayatına dokunan ve hayatı kolaylaştıran projeler olacağını söyleyerek; “Önümüzdeki günlerde açıklayacağımız her proje Edirnelilerin kendini içinde bulacağı, ‘Evet, bu benim problemimin çözüm yolu’ diyeceği projeler olacaktır. Böylesine mühim ve şerefli bir görevi şahsıma tevdi eden Saadet Partisi teşkilatımıza ve tüm mensuplarımıza en kalbi şükranlarımı sunuyorum. Tüm ekibimizle canla başla çalışacağız.  Bütün gücümüzle yapacağımız çalışmalarla, halkımızın teveccühünü kazanacağız inşallah. Bu duygularla seçimlerin Edirne’mize ve tüm ülkemize hayırlı olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Tekrar hepinizi hürmetle, muhabbetle selamlıyorum” dedi. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 367 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Çakırlar tren seferlerini sordu Çakırlar tren seferlerini sordu 20.11.2019
Edirne’de öğretmenlere kutlama yok Edirne’de öğretmenlere kutlama yok 20.11.2019
Erdoğan’a eğitimde şiddet mektubu Erdoğan’a eğitimde şiddet mektubu 20.11.2019
Edirne’de korkutan yangın Edirne’de korkutan yangın 20.11.2019
Sınırsız ticaret forumu Sınırsız ticaret forumu 20.11.2019
Umurbey’de liste delindi Umurbey’de liste delindi 20.11.2019
Dört okeyci, iki yancı Dört okeyci, iki yancı 20.11.2019
Ara tatilde trafik dersi Ara tatilde trafik dersi 19.11.2019
Konut satışında 43’ncü sıradayız Konut satışında 43’ncü sıradayız 19.11.2019
CHP’de seçime devam CHP’de seçime devam 19.11.2019
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 58
Web Siteleri 88
Facebook 106
Twitter 6
Instagram 3
Youtube 8


Ankete 269 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Bu kiralarla esnaf batırırsınız
Murat Savaş

Recep Duymaz
Dışlanan Oyunlar: 2) Reis Bey
Recep Duymaz

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan

ÇiğdemSubaşı
Coğrafi işaret can simidi olacak
ÇiğdemSubaşı

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2019 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.