Edirne 24°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Liman cinayeti davası açıldı - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Enez
Liman cinayeti davası açıldı 3.1.2019 - 11:10:17
Enez’de meydana gelen cinayet ile ilgili biri suça sürüklenen çocuk olmak üzere 5 kişi hakkında “Nitelikli olarak konut dokunulmazlığını ihlal etme” ve “Kasten öldürme” suçlarından iddianame düzenlenerek dava açıldı. 5 kişinin yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.Liman cinayeti davası açıldı

Mart ayında, Enez Limanı’nda bir balıkçı restoranı işleten Halil Çayır, iş yerinde alkol alarak rahatsızlık verdikleri iddiasıyla D. B. ve T. ile tartıştı. Kavgaya dönen tartışma sonucu balıkçılar Çayır’ı darp etti ve bıçakladı. Limanda balık restoranı işleten Halil Çayır, restoranına izinsiz girip alkol alan ve çevreye rahatsızlık verdiği iddia edilen balıkçılar D. B. ve suça sürüklenen çocuk T. yle tartıştı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu 2 balıkçı, Çayır'ı bıçaklayarak, ağır yaraladı. H. Ç. kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Olayın ardından başlatılan soruşturma sonucunda D. B. ve suça sürüklenen çocuk T., Balıkesir’in Bigadiç ilçesinde yakalandı. Enez’e getirilen iki balıkçı, burada çıkarıldıkları hakimlikçe tutuklandı. Olaya ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında suça sürüklenen çocuk T. ve D. B. ile olay öncesi H. Ç.’nin işettiği restorana izinsiz giren İ. A., B. D. ve D. K hakkında iddianame düzenlendi. Edirne 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen 12 sayfalık iddianamede, şüpheliler D. B. ve T. Ç.’nin ayrıntılı ifadelerine ve tanık ifadelerine geniş yer verildi.

İddianamenin değerlendirme kısmında, olay günü kavga yaşanmadan önce Halil Çayır’ın işyerine girerek alkol alan şüpheliler İ. A., B. D. ve D. K.’nin restorana gece ve izinsiz olarak girmeleri ve bu durumu samimi olarak ikrar etmiş olmaları nedeni ile “Nitelikli olarak işyeri dokunulmazlığını ihlal etme” suçunu işledikleri anlaşıldığı tespiti yer aldı.

İddianamenin yine değerlendirme kapsamında suça sürüklenen çocuk T. ile şüpheli D. B.’nin Halil Çayır’a ait restorana gece ve izinsiz olarak girdikleri, ilk etapta meydana gelen tartışma olayından sonra olay yerine geri döndükleri, şüpheli D. B.’nin Halil Çayır’ı darp ettiği, suça sürüklenen çocuk T.’nin ise Çayır’ı 9 yerinden bıçakladığı, suça sürüklenen çocuk T. ‘nin ifadelerinden anlaşıldığı üzere T.’nin Çayır’ı bıçaklamasına ve D. B.’nin bunu görmesine rağmen, başına vurmaya devam etmesinin, suça sürüklenen T.’nin canavarca his eşliğinde gerçekleştirdiği eylemine iştirak halinde olduğunu somut olarak gösterdiği, netice itibarı ile şüpheli D. B. ile suça sürüklenen T.’nin maktul Halil Çayır’ı iştirak halinde ve canavarca hisle öldürdükleri ve böylece üzerlerine atılı “Nitelikli olarak işyeri dokunulmazlığını ihlal etme ve canavarca hisle kasten öldürme” suçlarını işledikleri anlaşıldığı tespiti yer aldı.

İddianamede son olarak, suça sürüklenen çocuk T. ve şüpheliler D. B., İ. A., B. D. ve D. K’nin TCK 116/4 maddesinde yer alan “Nitelikli olarak işyeri dokunulmazlığını ihlal etme” suçundan bir yıldan 3 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmaları ve TCK 119/1 – c maddesi gereğince cezanın bir kat arttırılması talep edildi. Suça sürüklenen çocuk T. ve şüpheli D. B.’nin ayrıca “Canavarca hisle kasten öldürme” suçundan TCK 82/1-b maddesi gereği ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmaları talep edildi. Yaşı küçük olan T., için TCK 31/3’e göre cezasında indirim istendi. Daha önce hakkında dava açılan S. S. C. adlı sanığın dosyası da bu davaya dahil edildi. Kaynak: İlkyaz SAVAŞ 5279 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Bu habere toplam 6 puan verildi.

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 102
Web Siteleri 156
Facebook 132
Twitter 11
Instagram 12
Youtube 14


Ankete 427 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Cüneyt Özdemir
Kotalı Ruhsat Uygulaması
Cüneyt Özdemir
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2022 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.