Edirne 27°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Belediyeye icra takibi - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Süloğlu
Belediyeye icra takibi 23.11.2018 - 09:50:05
Akaryakıt firmasına olan borcun ödenmemesi gerekçesiyle icra takibi başlatıldı. Belediye Başkanı Ormankıran’ın makam odasındaki makam koltuğu dahil diğer mobilyalar görevlilerce kayıt altına alındı.Belediyeye icra takibi

Edirne'nin Süloğlu ilçesinde bir akaryakıt firması, borcuna karşılık belediye başkanının makam odasındaki makam koltuğu, masa, sandalye ve televizyonları haczetti. Süloğlu Belediyesine, bir akaryakıt firmasına olan lira borcun ödenmemesi nedeniyle icra takibi başlatıldı. Bu kapsamda, Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran’ın makam odasındaki eşyalar da kayıt altına alındı.

                Alınan bilgiye göre, Süloğlu Belediyesi bir akaryakıt firmasına borçlandı. Söz konusu firma, hizmet bedelini alamadığı gerekçesiyle belediyeyi icraya verdi. İcra takibi başlatan Edirne İcra Müdürlüğü'ne bağlı memurlar belediyeye geldi. İcra memurları, Belediye Başkanı Ormankıran’ın makam odasındaki makam koltuğu, televizyon, mobilyaların da aralarında olduğu eşyaları kayıt altına aldı. Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran, makamında gazetecilere yaptığı açıklamada, göreve geldiğinde belediyenin akaryakıt firmasına yüklü miktarda borcu olduğunu söyledi.

                Aynı firmadan yakıt almaya devam ettiklerini belirten Ormankıran, şunları kaydetti.  "Biz hem aldığımız yakıtın parasını öderken bir taraftan da birikmiş borcumuzu ödüyorduk. Ama arkadaşlar bize mazot veremeyeceklerini beyan ederek icra işlemlerini başlattılar. Bu icra işlemleri 4 - 4 buçuk yıldan bu yana devam ediyor. Daha önceden bizim gayrimenkullerimize icra yaptılar ve araçlarımıza icra işlemi yaptılar. Araçlarımızın icradan satışları şu anda da devam ediyor. Fakat belediyemizin vergi dairesine ve Sosyal Güvenlik Kurumu'na eskiden kalan bir borçlarının olduğundan dolayı para alamadıklarını beyan ettiler. Dün yine hacze geldiler. Dün benden herhangi bir izin almadan makamda cep telefonuyla kayıt yaptıklarını ve daha sonradan da onu servis ettiklerini öğrendim. İcra sonucunda da makam koltuğu, masa ve sandalye, 2 televizyonu da bizim çalışanımıza yediemin olarak teslim  ettiler."

                Akaryakıt firması yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını aktaran Ormankıran, "Evet borcumuz var ama şu anda devam eden 3 davamızdan dolayı davalar lehimize sonlandığında Süloğlu Belediyesi bu firmadan alacaklı duruma düşeceğine inanıyorum." dedi.

                İcranın kendisini yıpratmaya yönelik bilinçli yapıldığını ileri süren Ormankıran, "halkın makam koltuğunu" haczedenler hakkında davacı olacaklarını kaydetti. 

 Kaynak: (aa) 4623 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 100
Web Siteleri 154
Facebook 131
Twitter 11
Instagram 11
Youtube 14


Ankete 421 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Cüneyt Özdemir
Kotalı Ruhsat Uygulaması
Cüneyt Özdemir
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2022 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.