Edirne 11°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Ülkü Ocakları’ndan Cumhuriyet Bayramı mesajı - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Ülkü Ocakları’ndan Cumhuriyet Bayramı mesajı 28.10.2021 - 18:22:52
Ülkü Ocakları Edirne İl Başkanı Ufuk Çapkur, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle mesaj yayınladı.Ülkü Ocakları’ndan Cumhuriyet Bayramı mesajı            Ülkü Ocakları Edirne İl Başkanı Ufuk Çapkur, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, Cumhuriyetin 98’inci yıldönümünü büyük bir şevk, heyecan ve gururla idrak edilmekte olduğunu söyledi. 

Ülkü Ocakları Edirne İl Başkanı Çapkur, yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi; “Türk halkının, kendisi hakkında alacağı kararları ve yapacağı tercihlerde hiçbir oluşumun, unsurun, kesimin veya zümrenin müdahil olamayacağı Cumhuriyetle temellenmiş ve şekillenmiştir. Parçalanmış, dağılmış; işgal ve esaret zincirine vurulmak istenmiş bir imparatorluktan millet egemenliğine dayanan yönetim anlayışına ulaşabilmek hiçte kolay olmamıştır. Emperyalist güçler tarafından tarihten silinmek isteyen ve güzide vatanımız olan Anadolu topraklarından atılmak istenen Türk milleti; varlığına, birliğine ve son yurduna kanıyla, canıyla sahip çıkmasını bilmiş ve sonucu ne olursa olsun işgale boyun eğmeyeceğini ve teslim olmayacağını tüm dünyaya ispatlamıştır. Aziz ve necip milletimiz 29 Ekim 1923 tarihinde şanlı mazisinin en önemli silkinişlerinden birini yapmış; içteki ve dıştaki düşmanlarına fırsat vermeyeceğini azim ve cesaretiyle ortaya koymuştur. Bu minvalde Türkiye Cumhuriyeti Devleti; şehit kanlarıyla, savaş meydanındaki kahramanlıklarıyla ve hiçbir zaman hakkını ödeyemeyeceğimiz fedakarlıklarıyla vücut bulmuş ve sonsuza kadar yaşamayı ziyadesiyle hak etmiştir.”

            Ülkü Ocakları Edirne İl Başkanı Ufuk Çapkur, devletin ve milletin beraberliğine, ülkenin bütünlüğüne ve kast eden saldırılara, terör eylemlerine ve kötü niyetli karanlık odakların maşalarına karşı milletin gereken cevabı vereceğini söyledi.
Çapkur, “Cumhuriyetimizin banilerinin biz vârislerine bıraktığı bu aziz Cumhuriyet’in yıkılmaması ise ilelebet sorumluluğumuzdadır. Bugün de devletimizin ve milletimizin beraberliğine, ülkemizin bütünlüğüne ve kardeşliğimize kast eden saldırılara, terör eylemlerine ve kötü niyetli karanlık odakların maşalarına karşı milletimiz gereken cevabı verecek, tek vücut olarak birliğini ve beraberliğini sürdürecektir. Herkes bilmelidir ve unutmamalıdır ki, Türk milleti son vatanında ettiği 98 yıllık yemininden şartlar ne olursa dönmeyecek, bin yıllık kardeşlik hukukunu ihlal etmeyecek ve ihanete sevineceği imkânı inşallah sunmayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, büyük Türk Milleti’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı içtenlikle kutluyorum. Muazzam mücadelelerle fikri hür, irfanı hür ve vicdanı hür nesillerin yetişmesini temin eden başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, tüm kurucu kahramanları saygı ve minnetle yâd ediyorum. Vatan uğruna gözlerini kırpmadan kendilerini feda eden aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Hepsinin ruhları şad, mekanları cennet olsun.” Dedi.
Kumru Öngün Kaynak: KUMRU ÖNGÜN 307 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
BİR HAFTADA İKİNCİ KAZA BİR HAFTADA İKİNCİ KAZA 26.11.2021
5 BUÇUK ASIRLIK TARİHİ DOKU GEÇMİŞE IŞIK TUTACAK 5 BUÇUK ASIRLIK TARİHİ DOKU GEÇMİŞE IŞIK TUTACAK 26.11.2021
SODAM’IN ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR SODAM’IN ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR 26.11.2021
KADES’İN ÖNEMİ ANLATILDI KADES’İN ÖNEMİ ANLATILDI 26.11.2021
HUZUREVİNDE MEVLİT PROGRAMI DÜZENLENDİ HUZUREVİNDE MEVLİT PROGRAMI DÜZENLENDİ 26.11.2021
EDİRNE’DE 54 FIRINCIDAN 19 TANESİ ÜYELİKTEN ATILDI EDİRNE’DE 54 FIRINCIDAN 19 TANESİ ÜYELİKTEN ATILDI 26.11.2021
TRAKYA İÇİN KUVVETLİ VE GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK UYARISI TRAKYA İÇİN KUVVETLİ VE GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK UYARISI 26.11.2021
"OSMANLI MUTFAĞINDA LEZZETLİ YEMEKLERDEN BİRİ MANGIR “ 26.11.2021
Selimiye Camisi'nin kapsamlı restorasyonuna başlanıyor Selimiye Camisi'nin kapsamlı restorasyonuna başlanıyor 26.11.2021
KADINLAR, ŞİDDETE DİKKAT ÇEKTİ KADINLAR, ŞİDDETE DİKKAT ÇEKTİ 25.11.2021
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 99
Web Siteleri 148
Facebook 130
Twitter 11
Instagram 9
Youtube 14


Ankete 411 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Cüneyt Özdemir
Kotalı Ruhsat Uygulaması
Cüneyt Özdemir
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2021 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.